Na začetku svoje poti življenja z manj odpadki sem bila prepričana, da največ kar lahko naredim, je nakupovanje živil brez pakiranja.
To sem verjela nekako skoraj leto dni od začetka intenzivnega zmanjševanja odpadkov v našem domu. Začela sem nakupovati s svojimi vrečkami iz blaga. Nadaljevala s posodicami. Plastičnimi in steklenimi. Kar sem pač imela doma, sem uporabila. To je eno od osnovnih načel življenja brez odpadkov. Uporabljati sem začela steklenice in kantice za nakupovanje detergentov, alkoholnega kisa in živil v tekoči obliki.
Sčasoma sem našla skoraj vsa živila brez embalaže. Juhu, počutila sem se zelo uspešno.
Določena živila sem zamenjala za bolj zdrava in začela sama občasno pripravljati namaze, namesto nakupovanja tistih procesiranih iz trgovine. Nisem pa se zavedala nečesa zelo pomembnega. Ob prebiranju objav o varovanju okolja, sem naletela tudi na tiste kako gojijo različne sadeže in živila v tujih deželah in jih nato pripeljejo k nam. Ne samo, da so ti sadeži pogosto obrani preden dozorijo, obdelani s kemikalijami, da zdržijo »sveži« do nas, se dogaja še marsikaj preden pridejo do naše kuhinje. Kvinoja, ki jo pridelujejo tudi v Peruju, je postala precej dražja, kot so tega vajeni prebivalci te države. Cena je zaradi visokega povpraševanja iz tujih držav narasla in posledično si je veliko ljudi, iz krajev pridelave tega živila, ne more privoščiti.